Hluboký les. Mezi hustými korunami stromů prosvítající paprsky slunce dopadají na houby, uspořádané v pravidelném kruhu. V chvějícím se vzduchu se zdá, jako by tančily. A koutkem oka mezi nimi občas zahlédnete záblesk světla – je to jen optický klam?

Podle pověstí jsou vílí kruhy magickými místy, stvořenými tancem bytostí přírody. Uprostřed vílího kruhu se hranice mezi naším a spirituálním světem slévají. A kdo do něj vstoupí, neodejde stejný.

Zvu vás nyní, abyste se stali součástí čarovného vílího kruhu. Společně usedneme a budeme naslouchat moudrosti přírodních bytostí, načerpáme sílu rostlin a vytvoříme atmosféru sounáležitosti – s lidmi i přírodou kolem nás.

Vílí kruhy – festival přírodní magie a spirituality

Jednodenní festival s bohatou nabídkou přednášek a workshopů se uskuteční 3.září 2022 v lůně přírody – na Barbarské osadě u Radoškova na Českomoravské vrchovině.

Zahájení festivalu bude v 9 hodin, společný závěrečný rituál by měl končit okolo 21 hodin.

Na co se můžete těšit?

Ve dvou dopoledních a až čtyřech odpoledních blocích si budete moci vybrat z přednášek, workshopů, meditačních sezení či rukodělného tvoření a sestavit si tak vlastní rozvrh festivalu podle toho, která témata vás nejvíc zajímají.

Akce bude zakončena společným rituálem v přírodní svatyni.

Podrobné informace o účinkujících, programu a harmonogramu festivalu najdete v sekci PROGRAM. Informace budou postupně přibývat.

O místě konání

Barbarská osada, komunitní místo s malebným srubem a dalšími dřevěnými stavbami, leží asi 30km od Brna v údolí Bílého potoka a je obklopena krásnými lesy, skalami, lukami a potůčky. Pravidelně se tu konají pohanské rituály ku příležitosti svátků Kola roku v přírodní svatyni. Toto magické místo nyní bude hostit první ročník festivalu Vílí kruhy.

Abychom se plně nacítili na energii místa a sílu přírody, veškerý program bude probíhat buď pod širým nebem nebo ve velkých stanech (kterých bude dostatek i pro případ špatného počasí). Doporučujeme si tedy vzít teplé oblečení, vhodné do lesa.

Strava a ubytování

O stravu se postarají naši „domácí skřítci“. K vaší vstupence si za 200Kč můžete přikoupit stravenky, které na festivalu vyměníte za výborný vegetariánský oběd a večeři. Jídlo je potřeba objednat dopředu. Přímo na místě bude možné zakoupit pouze drobné občerstvení.

Po celou dobu vám také bude zdarma k dispozici voda s citrusy a bylinkami a teplý čaj.

Vzhledem k tomu, že festival je koncipován jako jednodenní, s ubytováním účastníků primárně nepočítáme. Pokud ale cestujete zdaleka, je možné se individuálně domluvit a přespat na místě z pátku na sobotu ve vlastním stanu.

Organizátoři

Jmenuji se Lúmenn. Věřím, že těm, kdo přinášejí světlo do života jiných, ho neubývá. Z této myšlenky se v roce 2009 zrodil u můj projekt Posel světla – Angelum Lucis.

V roce 2021 jsem V Brně otevřela Vílí doupátko, magický a dárkový obchod a zároveň místo pro setkávání a vzdělávání.

Nápad uspořádat festival přírodní magie a spirituality mi seslaly bytosti přírody před několika měsíci – a během krátké chvilky do sebe začalo vše zapadat tak, že vás na něj nyní s hrdostí a láskou mohu pozvat.

Hostitelé Vílích kruhů Mamut a Jitřenka si před lety vysnili barbarskou osadu – a snili tak dlouho a intenzivně, až se ze snů přeměnila v realitu.

Mamut je punkový muzikant, krom toho ale také píše povídky a přednáší o přírodním stavitelství, runách a šamanismu.

Jitřenka šije a navrhuje nádherné oblečení a ve volném čase zvelebuje Osadu, vaří bylinkové sirupy a věnuje se péči o permakulturní zahrádku.

PROGRAM

VSTUPENKY